USENET - המדריך השלם!

מדריכי חומרה ותוכנה - מודים של קונסולות, הפעלת אמולטורים וכל נושא טכני אחר
שלח תגובה
Evil-u
יועץ
יועץ

USENET - המדריך השלם!

שליחה על ידי Evil-u »

סקירה היסטורית קצרצרה:
usenet או newsgroups הן קבוצות לקריאת חדשות (ממש כך) וקבוצות דיון, הן היו קיימות עוד משחר ימי האינטרנט, עוד מתקופת ה BBS וDOS.
אתרי החדשות ופורומים המבוססים על דפדפנים די הרגו את התחום, מעבר לכמה משוגעים לדבר ואנשי נישה, אין הרבה דיונים שם היום.

הן גם האמצעי המהיר ביותר להעברת קבצים שקיים למשתמש הפרטי ובכלל העברת קובץ עצום בין קבוצה לקבוצה לוקח שניות עקב המהירות הגבוהה.
בסוף שנות ה90 הומצא גם קובץ הלינק שנקרא NZB, (טורנטים גם השתמשו ברעיון הזה) ומכאן הדרך לפיראטיות קלה.

החסרון היחיד: retention, הזמן המוערך בו קובץ יכול להשאר בקבוצה מבלי להפגם, למה חשבתם שכל משהו פיראטי שאתם מורידים מאי פעם מחולק לעשרות קבצי RAR? בדיוק מהסיבה הזו, כדי שכמה שפחות יפגם וגם RAR שנפגע אפשר לתקן באמצעות קבצים יעודיים לתיקון שבאים עם הקובץ שנקראים PAR.
ישנן מספר תוכנות תיקון שהאהובה עלי היא QUICKPAR למרות שתוכנת ההורדה האהובה עלי מתקנת ופותחת את הקבצים לבדה.

כמעט לכל ספקית אינטרנט יש שרת חדשות משלה, זה חלק מהעניין שלה, אך הרטנשן נמוך.
כדי להנות מרטנשן גבוה ומהורדה יציבה ואיכותית יש להשתמש מאחד מהשרותים היעודיים הקיימים ברשת.

ניסיתי שירותים רבים במהלך השנים אך האהוב והיציב ביותר הינו ASTRAWEB (חפשו בגוגל)
11 דולר לחודש ואתם מסודרים.
יש לכם גם שם מעל 1000 ימי רטנשן.
וגם תמיכה בהצפנת SSL (ספקיות האינטנט המניאקיות בישראל ובמספר מדינות בעולם נוהגות לחסום פורטים של העברה
מהירה במיוחד (אתם הרי טוחנים להם את רוחב הפס) הSSL משבש להם את התוכניות (: .
במדינות מסויימות בעלות פאשיזם רשת חזק (והעומדת בראש-ארה"ב ) הSSL מגן עלך מפני תביעות משפטיות על הורדות
פיראטיות.

יש ספקית אך היכן ניתן למצוא את קבצי הNZB? ואייך תדעו שהם בטוחים להורדה?

האתר האהוב עליי ביותר הינו NzbMatrix, מסודר לפי קטגוריות, עם קבצי NFO, עם comments של הקהילה כך שתדעו אם הקובץ טוב או לא.
ניתן להוריד בו קבצים בעלי וותק של 15 יום, מי שרוצה להנות מכל הרטנשן המלא (ויש אורכיון מכובד מאוד)
צריך לתרום להם 10 דולר פעם אחת (אני תרמתי 20 רק בגלל שהם כאלו טובים) שווה שווה שווה.

ישנם אתרים נוספים כגון binsearch
nzbrus

אך הם טובים פחות למרות שNZB R US הוא העתק מושלם של טורנט ליץ', רק בגרסאת היוזנט, ההרשמה חינמית.

התוכנה האהובה עליי ביותר הינה NEWSLEECHER, תוכנה לא חינמית בעלת נסיון של 20 יום, אבל אתם יודעים מה לעשות (:

אם מישהו באמת יתעניין אני אכתוב מדריך קל כיצד להרשם, להגדיר את Newsleecher להוריד מNZBMATRIX

למרות שבתכלס אם תנסו, תוכלו גם לבד, זה ממש לא רציני.

והשאלה הגדולה: למה בכלל לשם על זה?
1)11 דולר לחודש! זה כלום כסף, אני למשל חוסך על YES או HOT ופשוט משלם להם,זה חוסך לי את הצורך
בספק תוכן (עקב המהירות הגבוהה) יותר זול ושווה לשלם להם. 0 בעיות לעומת מליארד תקלות של יס והוט.

2) מהירות גבוהה, ההורדה היחידה שתהיה לכם שתנצל את כל רוחב הפס שלכם, לי יש 15מגה ביט ואני מוריד ב 1.75 מגה בייט לשניה.
סרט בלו ריי מלא של 45 ג'יגה יורד לי בתוך 8 שעות בערך.
איפה תמצאו דבר כזה.

3) המקור לכל הסדרות בHD, לכל הסרטים ב HD, לכל המשחקים הכל יוצא קודם ביוזנט.

תעשו את הבחירה שלכם, אני מ 2007 השתמשתי בזה ומעולם לא עזבתי.
מרוב שזה קל נוח ומהיר אני לא מחפש ומתאמץ, רק נכנס ל NZBMATRIX
אני רק מקווה שזה ימשיך להתקיים לנצח (:
LONG LIVE NINJA GAIDEN
Ax=Battler
אדמין
אדמין
יצירת קשר:

Re: USENET - המדריך השלם!

שליחה על ידי Ax=Battler »

הסבר מעולה!
Evil-u כתב:פאשיזם רשת
לייק למושג הזה
Evil-u כתב:אם מישהו באמת יתעניין אני אכתוב מדריך קל כיצד להרשם, להגדיר את Newsleecher להוריד מNZBMATRIX
רעיון מעולה! אשמח מאד אם תעלה מדריך כזה כאן. אני גם אהפוך את הנושא לסטיקי.
dj_anubis
מאסטר
מאסטר

Re: USENET - המדריך השלם!

שליחה על ידי dj_anubis »

דבר ראשון תודה

דבר שני...
אני לא מבין מה ההבדל בין זה לבין טורנט..ומה הקשר ליס ולהוט? אפשר למצוא שם הכל? או שרק דברים שהועלו לאחרונה? לא חושב שהבנתי את הרעיון...
שלח תגובה